Пожалуйста, подождите...
30.05.2013 Відповіді на питання > Роздiл: ВІДПОВІДІ ГРОМАДЯНАМ Відповідь 4 (Як користувачу мисливських угідь оформити договір на спільне використання угідь з іншим користувачем)

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити договірні відносини в такому випадку. Наше підприємство (за рішенням обласної ради) є законним користувачем мисльвських угідь (назвемо їх урочище "Б. ліс"). Однак є Товариство, яке хоче також користуватися цими угіддями. Для запобігання поділу цього масиву на частини, наше підприємство не може виділити (і не має законної підстави) Товариству частину урочища. Як правильно оформити договірні відносини в цьому випадку (дозволити Т. використовувати урочище, але щоб у нього не виникало в подальшому будь-яких прав на це урочище)? Буду вдячна за відповідь.

Інна.

Відповідь:   Шановна пані Інна !

 

Використання лісових ділянок для потреб мисливського господарства відноситься до довгострокового тимчасового користування лісами (підстава - ч.3 ст. 18 Лісового кодексу України, надалі - ЛКУ). Користувачі мисливських угідь відносяться до тимчасових лісокористувачів, що здійснюють на підставі договору спеціальне використання окремого лісового ресурсу – корисних властивостей лісів  (підстава – ст. ст. 18, 67, 75 ЛКУ).

Згідно ч.8 ст. 18 ЛКУ, тимчасовий лісокористувач немає права передавати лісові ділянки в тимчасове користування іншим особам.     

Ведення мисливського господарства здійснюється користувачами мисливських угідь. Не допускається ведення мисливського господарства без оформлення відповідних документів у порядку, встановленому Законом України «Про мисливське господарство та полювання» (підстава - ч.1 , 2 ст. 21 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»).

Отже, Ваше мисливське господарство не може самостійно передати частину своїх мисливських угідь іншій організації, оскільки це суперечитиме вимогам законодавства. Надавати мисливські угіддя у користування, згідно ст. 22 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» можуть тільки обласні ради, Рада Міністрів АРК, КМДА та Севастопольська міська адміністрація. Для того щоб обласна рада надала частину ввірених  угідь іншому користувачу, Вам (тобто – організації – користувачу мисливських угідь) потрібно від них добровільно  відмовитись ( ст. 23 згаданого Закону).  

У разі укладення такого договору, він буде визнаний недійсним через суд.

 

Олег Сторчоус.