Пожалуйста, подождите...
16.05.2013 Авторські видання та публікації > Роздiл: ПУБЛІКАЦІЇ Цивільно-правова відповідальність за незаконні рубки лісу

Найбільш відомим порушенням  у сфері лісового господарства є незаконна порубка лісу, під яким  громадськість переважно  розуміє  вирубки дерев без спеціального дозволу.  Однак лише обізнаним фахівцям відомо, що згідно судових та нормативних визначень, незаконні лісозаготівлі включають цілий спектр порушень, відповідно до яких  рубка вважається незаконною. Проте на сьогодні  в Україні відсутній  детальний  юридичний аналіз всіх типів незаконних порубок, як і немає опису цього порушення в контексті   майнової  відповідальності. Але як свідчить правозастосовна практика, у цій сфері накопичилось забагато  проблем, вирішення більшості  з яких перебуває  у нормотворчій площині.
    
    З огляду на це, представлена робота присвячена цивільно-правовій відповідальності за незаконні рубки лісу, ґрунтовно розкриваючи ознаки та зміст цього порушення з позиції цивільного та лісового права, та описуючи існуючу практику правозастосування майнових стягнень за лісопорушення.
 
    Проблема такс за незаконні рубки

   Варто наголосити, що питання стягнення з лісопорушників  завданої шкоди  виявилось особливо актуальним  в останні роки, що пов’язано з дією Постанови Кабінету Міністрів України №665 від 23.07.2008 року, яка встановила значні розміри такс за незаконні рубки.    
 
   Маючи на меті визначити елементи такс за незаконні рубки, автором досліджені погляди науковців-правників на цю проблему, визначено структуру такс, сформовані пропозиції до діючого законодавства.  У  роботі ґрунтовно проаналізована практика застосування Постанови Уряду № 665 від 23.07.2008 року за вчинення незаконних рубок, на практичних  прикладах визначені її основні недоліки та прогалини. Крім того, подано стислий опис підстав, видів та складу вказаної відповідальності, який може стати у нагоді лісоводам у практичній діяльності.
    
    Дослідження рекомендується для ознайомлення працівникам державної лісової охорони, екологічним інспекторам, правоохоронцям, а також юристам, що займаються  екологічною проблематикою. Окремі її розділи представлятимуть  особливий інтерес для суддів, науковців-правників, журналістів, активістів громадських природоохоронних організацій.

    Видання розроблене у рамках регіональної програми «Вдосконалення систем правозастосування і управління в лісовому секторі країн східного напрямку Європейської політики добросусідства і Росії» (далі - «Програма») направлена на створення більш довершених механізмів управління в лісовому секторі, що відноситься до основних пріоритетних завдань, сформульованих в Санкт-Петербурзькій декларації і Індикативному плані дій Міністерського процесу ФЛЕГ в Європі та Північній Азії (ENA FLEG).

    Програма надає підтримку урядам країн-учасниць програми, громадянському суспільству та приватному сектору в розробленні раціональних та сталих методів ведення лісового господарства, включаючи запобігання незаконній діяльності в лісовому секторі. Країни-учасниці програми – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Програма фінансується Європейським Союзом. Виконавці Програми: Світовий банк, Міжнародний союз охорони природи, Всесвітній фонд дикої природи.

 

    ОЗНАЙОМИТИСЬ  З ТЕКСТОМ МОЖНА ТУТ - 

Цив-правова відповідальність за незаконні рубки

 

червень 2012 року