Пожалуйста, подождите...
30.07.2013 Новини > Роздiл: ІНШІ НОВИНИ На Донеччині укладено 385 договорів на утримання полезахисних лісових насаджень

У Донецькій області укладено 385 договорів на утримання полезахисних лісових насаджень. На сьогодні у шахтарському краю нараховується 53 тис. га земель, на яких розташовані полезахисні лісові смуги та інші лісові насадження. Із них: 5,6 тис. га – під тимчасовим наглядом сільськогосподарських підприємств, 1,1 тис. га – в постійному користуванні інших суб’єктів господарювання. Саме вони повинні бути зацікавленими у їх збереженні, адже чималу частину рентабельності сільського господарства забезпечують лісосмуги. Як стверджують вчені-аграрії, полезахисні смуги здатні підвищувати врожайність прилеглих полів до 10 відсотків, але за умови, якщо вони правильно висаджені і належним чином доглянуті.

 

Водночас через процеси роздержавлення та розпаювання земель, які відбулися на початку 90-х років, переважна більшість лісосмуг у регіоні – а це понад 25 тис. га – залишається безгосподарними. За останні 20 років належний догляд за ними практично не здійснювався, а тому лісосмуги натепер перебувають не в найкращому стані. Крім цього, 22,6 тис. га земель, зайнятих полезахисними смугами та іншими лісовими насадженнями, які перебувають у віданні місцевих рад області, також потребують відтворення і постійного догляду. Хоча вони й належать сільським та селищним радам, на території яких знаходилися колишні сільгосппідприємства, але у місцевої влади немає спеціалізованих лісогосподарських підрозділів і коштів на їх утримання.

 

– З 2009 року в регіоні за ініціативи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування між місцевими радами та орендарями земель сільськогосподарського призначення укладаються договори, згідно з якими останні зобов’язуються тимчасово утримувати полезахисні лісосмуги та забезпечувати їх належний догляд. На сьогодні 385 таких договорів на загальну площу 2,2 тисячі гектарів вже укладено. Найактивніше ця робота проводиться у Старобешівському, Тельманівському, Великоновосілківському, Олександрівському районах та Макіївці, – розповіла начальник Головного управління Держземагентства в області Наталя Сігітова у ході телепередачі “Вектор економіки” в ефірі обласної державної телерадіокомпанії.

 

Задля збереження полезахисних лісосмуг землевпорядники розробили комплекс відповідних заходів. Основним із них є здійснення інвентаризації земель, що включено до Програми розвитку земельних відносин і охорони земель у Донецькій області на 2011-2015 роки. Належний стан таких лісосмуг дасть змогу не лише підвищити врожайність сільгоспкультур, а й захистити землі сільськогосподарського призначення регіону від вітрової та водної ерозій.

 

Довідково:

Перші полезахисні лісосмуги на Донеччині були висаджені у 50-60-х роках минулого століття. Їх висадка дала можливість захистити ниви від суховіїв та пилових буревіїв, водної і вітрової ерозій, а залізничні й автомобільні шляхи від снігових та піщаних заметів.

 

17 червня 2013 року

 

Джерело - Держземагенство