Пожалуйста, подождите...
06.12.2013 Коментарі та роз’яснення > Роздiл: ОФІЦІЙНІ Лист Держпідприємництва №11117 від 27.11.13 р. Щодо отримання дозволу на спецводокористування

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ    від 27.11.2013 р. № 11117

Щодо надання роз'яснення з деяких питань отримання дозволу на спеціальне водокористування

 

Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розглянуто лист [...] щодо надання роз'яснення з деяких питань отримання дозволу на спеціальне водокористування та, у межах компетенції, повідомляється наступне.

 

Частинами першою та другою статті 8 Закону України "Про адміністративні послуги" визначено, що суб'єктом надання адміністративних послуг на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки, а у разі якщо суб'єктом надання є посадова особа - органом, якому вона підпорядковується. При цьому інформаційна картка адміністративної послуги містить інформацію, зокрема, про перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання, а у разі потреби - інформацію про умови чи підстави отримання адміністративної послуги.

 

Вимоги до підготовки технологічної картки адміністративної послуги затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 44 (далі - Вимоги).

 

Разом з тим, статтею 5 Закону України "Про адміністративні послуги" передбачається, що виключно законами, які регулюють суспільні відносини щодо надання адміністративних послуг, встановлюється, зокрема, перелік та вимоги до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги.

 

Відповідно до пункту 4 Вимог інформація, що міститься в технологічній картці, повинна відповідати нормативно-правовим актам, які встановлюють порядок, строк та умови надання відповідної адміністративної послуги. Установлювати в технологічній картці права і обов'язки суб'єктів звернення забороняється.

 

Статтею 49 Водного кодексу України передбачено, що спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.

 

Так, дозвіл на спеціальне водокористування видається: Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення; органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів місцевого значення.

 

При цьому, як зазначається в пункті 3 Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 321 (далі - Порядок), видача дозволу на спеціальне водокористування здійснюється за клопотанням водокористувача з обгрунтуванням потреби у воді, погодженим з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань водного господарства, територіальними органами басейнових управлінь водних ресурсів або обласними виробничими управліннями водного господарства і меліорації, - в разі використання поверхневих вод, Держгеонадрами або дочірніми підприємствами НАК "Надра України" за переліком, який затверджує Мінприроди, - в разі використання підземних вод, Міністерством охорони здоров'я України, - в разі використання водних об'єктів, віднесених до категорії лікувальних.

 

Частиною першою статті 41 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про дозвільну систему) передбачено, що порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання, видача або відмова у видачі яких законами України віднесена до повноважень органів місцевого самоврядування, встановлюється їх рішенням за погодженням з територіальними (місцевими) органами центральних органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання у відповідній сфері, та територіальними органами уповноваженого органу, а у випадках, передбачених законом, - на підставі типових порядків, затверджених Кабінетом Міністрів України.

 

Такі порядки мають передбачати, зокрема, вичерпний перелік документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру.

 

Разом з тим, Службою на виконання ряду доручень Уряду розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення дозвільної системи у сфері господарської діяльності", яким норми Закону про дозвільну систему приводяться у відповідність до вимог Закону України "Про адміністративні послуги" в частині визначення на рівні Закону України необхідності затвердження вичерпного переліку та вимог до документів, необхідних для отримання дозволу.

 

Таким чином, інформаційна картка має містити інформацію про перелік документів, необхідних для одержання дозволу, який по суті дублює перелік документів, що вже визначений на рівні Закону, а саме Водним кодексом України та Порядком.

 

Перший заступник Голови

Держпідприємництва України                                                                                                  О. Ю. Потімков

 

Джерело -  Держпідприємництво