Пожалуйста, подождите...
29.01.2015 Коментарі та роз’яснення > Роздiл: ІНШІ Що вам потрібно знати про люстрацію в Україні

Закон «Про очищення влади» набув чинності 16 жовтня 2014 року, його норми забезпечують очищення державних, правоохоронних, судових органів від посадовців, які працювали за часів Януковича, здобули свої статки нечесним шляхом, мають комуністичне, комсомольське минуле або працювали в структурах КГБ. Крім того, Закон допомагає фільтрувати нові призначення на посади.

 

Люстраційні процеси в Україні регулюються Законом України «Про очищення влади». Кабінетом Міністрів відповідно до Закону у жовтні було затверджено План проходження перевірок, де вказано, коли саме посадовці відповідних державних органів проходитимуть перевірку. Цей графік охоплює період з листопада 2014 по грудень 2016 років. Для детального розуміння механізму проведення перевірок, Кабміном затверджено Постанову, яка роз'яснює деякі питання реалізації Закону та визначає перелік органів, що проводять перевірку достовірності відомостей стосовно люстраційних заборон.

 

З інформацією про посадовців, які підпали під дію Закону та не можуть обіймати посади в державних органах протягом 10 років, ви можете ознайомитись на сайті Мінюсту в Єдиному державний реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади». Який представляє собою електронну базу, що постійно оновлюється та містить відомості про осіб, що вже підпали під дію люстраційного законодавства.

 

Зі списком відомств, де наразі відбуваються перевірки, та відповідно майновими деклараціями, люстраційними заявами посадовців, ви можете ознайомитись на сайті Міністерства юстиції України у розділах «Відомості про осіб, що проходять перевірку» та розділі «Відомості про стан проходження перевірки».

 

Міністерство юстиції України є органом, що уповноважений забезпечувати проведення люстраційної перевірки, при Мінюсті створено Департамент з питань люстрації, який відповідає за організаційне забезпечення реалізації закону. При Мінюсті створено Громадську раду з питань люстрації, яка забезпечує громадський контроль за люстраційними процесами в Україні, моніторить їхнє проходження в кожному відомстві. Право ж оброблювати звернення від громадян було передано Громадському люстраційному комітету. Тому якщо ви маєте інформацію стосовно посадовців, які не відповідають люстраційним критеріям, проте продовжують працювати в органах влади, або ви маєте інформацію відносно статків держслужбовців чи їхніх корупційних та посадових злочинах, — будь ласка, надсилайте Люстраційну скаргу.

 

Джерело - Люстраційний комітет