Пожалуйста, подождите...
24.03.2015 Коментарі та роз’яснення > Роздiл: ІНШІ Як підприємству отримувати компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників: документи та процедура

Уряд постановою від 04.03.2015 р. № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

 

Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та м. Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (окрім м. Києва та м. Севастополя) рад (далі — місцеве управління соціального захисту населення) звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, який має бути погоджений районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, у частині підтвердження призову та проходження військової служби.

 

Форма такого звіту наведена в додатку 1 до цього Порядку.

 

У подальшому місцеві управління соціального захисту населення подаватимуть відповідні копії звітів до обласних департаментів соціального захисту облдержадміністрації, а ті вже щомісяця до 23 числа подають зведені звіти до Мінсоцполітики.

 

Мінсоцполітики перераховуваме бюджетні кошти місцевим  управління соціального захисту населення, а останні вже спрямовуватимуть відповідні компенсації підприємствам, установам, організаціям.

 

Водночас обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.

 

Виплата компенсації має проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені ст. 115 Кодексу законів про працю України.

 

Оподаткування, нарахування і сплата ЄСВ на компенсацію проводяться відповідно до ПКУ і Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

Джерело - Інтерактивна бухгалтерія