Пожалуйста, подождите...
17.04.2013 Коментарі та роз’яснення > Роздiл: ІНШІ Керівника-контрактника можна звільнити і під час хвороби та під час відпустки. Постанова ВСУ від 26.12.2012 року, справа №6-156цс12

 

Трудові договори з працівниками укладаються з дотриманням вимог Кодексу законів про працю. Проте, коли йдеться про керівників, чинне законодавство передбачає особливу форму трудового договору з такими працівниками, а саме контракт.

 

Так, в одній справі виник спір між керівником одного з комунальних підприємств та органом місцевого самоврядування. За укладеним контрактом за невиконання його умов він може бути достроково розірваний.

 

При цьому виникає запитання: чи поширюються правила щодо заборони звільнення працівника у період тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці на випадки припинення контракту з підстав, зазначених у контракті?

 

ВСУ у постанові від 26.12.2012 р., справа №6-156цс12, висловлює правову позицію щодо цього питання, а саме: особливою формою трудового договору є контракт, в якому зазначаються, зокрема, умови розірвання договору, в т. ч. дострокового.

 

На контрактну форму трудового договору не поширюється положення ст. 9 КЗпП України про те, що умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно із законодавством України про працю, є недійсними. Виходячи з особливостей порядку та змісту контракту у ньому передбачено підвищену відповідальність керівника та додаткові підстави розірвання договору.

 

Таким чином, у цьому випадку спір виник саме щодо припинення контракту з керівником з підстав, зазначених у ньому. Тож правила заборони звільнення керівника з підстав, передбачених у контракті, під час відпустки або перебування на лікарняному, в цьому випадку не застосовуються.

 

Автор: Канарева Наталия