Пожалуйста, подождите...
27.06.2019 Новини > Роздiл: ІНШІ НОВИНИ З 1 липня 2019 р. потрібно мати ліцензію на зберігання пального

     З 1 липня 2019 р. набудуть чинності зміни, внесені ЗУ № 2628-VIII від 23.11.2018 р. в ЗУ від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

     Відтепер діятиме Єдиний державний реєстр суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним  перелік суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі виданих ліцензій.

Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, та розміщується у вільному доступі.

      Так, ліцензія або рішення про відмову у її видачі видається заявнику органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України, не пізніше 30 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.

Зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

     Встановлено річну плату за ліцензії на право зберігання пального у розмірі 780 гривень. Видають їх на 5 років.

     Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії:

  • у місцях виробництва пального;
  • місцях оптової торгівлі пальним;
  • місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

     Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

    Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального треба подати заяву, втсановленого зразка, та копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності (це витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1);

акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального (для отримання цих документів необхідно звертатися в Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області  https://dabi.gov.ua);

дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (для отримання цього документу необхідно звертатися в територіальні управління Державної служби України з питань праці  http://dsp.gov.ua).

У Центрі Професійних Бухгалтерів зазначають, що формат Заяви на отримання ліцензії на право зберігання пального на сьогодні не визначено.

     Після видачі/призупинення/анулювання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/призупинення/анулювання відповідної ліцензії.

     Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на право виробництва пального, оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального) подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа або посадовою особою органу ліцензування. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

    Щодо штрафних санкцій, то у Законі визначено, що до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання пального без наявності ліцензії  500 000 гривень.

    Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об’єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

     Виходячи з наведених норм, рекомендуємо аграрним підприємствам підготувати документи на отримання ліцензії на право зберігання пального та бути готовими подати їх в строк до 27 червня 2019 року до органів ДФС.

Джерело: https://www.growhow.in.ua/z-1-lypnia-potribno-oformliaty-litsenzii-na-zberihannia-pal-noho/