Пожалуйста, подождите...
25.11.2019 Новини > Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Скасовано граничні ціни на тепло і гарячу воду

       Кабінет міністрів України скасував постанову №560 від 26 червня, яким вводилися граничні ціни на тепло і гарячу воду для населення міст обласного значення.

      Рішення забезпечує стійке проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтованих ставки тарифів. Постанова №560 було прийнято попереднім урядом. Тоді економічно обгрунтованими порахували вартість теплоенергії в розмірі 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал при наявності лічильника і 35,21 грн за 1 кв. метр при його відсутності.

       Граничний тариф на гарячу воду був обмежений на рівні 83,66 грн (з ПДВ) за 1 куб. м при наявності рушникосушки і 75,74 грн при його відсутності.

        Скасування таких неринкових механізмів усуває загрозу відключення деяких міст від опалення та гарячої води через неможливість покрити собівартість послуг і компенсувати економічно обґрунтовану вартість їх надання. Середньозважений тариф по Україні на тепло на 1 травня становив 1807 грн за 1 Гкал.

   Джерело:Uteka.ua: https://uteka.ua/ua/publication/news-14-novosti-zakonodatelstva-1-otmeneny-granichnye-ceny-na-teplo-i-goryachuyu-vodu