Пожалуйста, подождите...
25.11.2019 Новини > Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Відтепер усі бюджетники отримуватимуть зарплату та інші виплати лише в безготівковій формі

     Саме таке рішення прийняв уряд і фактично позбавив працівників бюджетної сфери права вибору форми оплати праці, яке прописано в ст. 24 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

   Отже, відтепер особистої письмової згоди працівника для виплати зарплати через установу банку отримувати не потрібно, таку норму вилучено з п. 1 постанови КМУ від 22.04.05 р. № 318. Мінфіну доручено у двомісячний строк провести конкурсний відбір уповноважених банків, через які виплачуватимуться пенсії, грошова допомога та зарплата працівникам бюджетних установ із дотриманням вимог Порядку, затвердженого постановою КМУ від 22.09.01 р. № 1231.

    А всім міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади протягом місяця з дня оголошення конкурсною комісією результатів щодо визначення уповноважених банків укласти з ними договори про виплату зарплати бюджетникам. Зміни внесено і до постанови КМУ від 02.02.11 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

    Зокрема, викладено в новій редакції абзац перший п. 5: «Підприємства, установи та організації, що направляють працівників у відрядження, забезпечують їх коштами як аванс для здійснення поточних витрат (у межах України – у національній валюті, за кордон – у валюті держави, до якої відряджається працівник, або у доларах США/євро, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом Національного банку, встановленим на день видачі авансу). Аванс перераховується на відповідний рахунок працівника для використання із застосуванням платіжних карток».

    Постанова КМУ від 03.11.19 р. № 918 набула чинності з 09.11.19 р. («Урядовий кур’єр» від 09.11.19 р. № 215).

   Джерело: Uteka.ua: https://uteka.ua/ua/publication/news-14-novosti-zakonodatelstva-1-otnyne-vse-byudzhetniki-budut-poluchat-zarplatu-i-drugie-vyplaty-tolko-v-beznalichnoj-forme