Пожалуйста, подождите...
17.04.2013 Коментарі та роз’яснення > Роздiл: ІНШІ Чи існує діючий нормативний документ, що визначає статус листів-розяснень податкової служби ?

 

На сьогоднішній день відсутні нормативні документи, які б визначали статус листів ДПС України. Якщо лист ДПА направлено конкретному платнику податку у відповідь на його запит у формі індивідуальної податкової консультації, то вона може використовуватись виключно таким платником податку. У свою чергу відповідно до п. 53.3 ст. 53 ПКУ платник податку може оскаржити до суду, як правовий акт індивідуальної дії, податкову консультацію контролюючого органу, викладену в письмовій формі, яка, на думку такого платника податків, суперечить нормам або змісту відповідного податку чи збору. Визнання судом такої податкової консультації недійсною є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

 

Будь-які інші листи ДПСУ не адресовані конкретному платнику податку несуть суто інформаційний характер — в них висвітлюється думка (позиція) ДПС України щодо певної ділянки податкового законодавства.

 

Мін'юст листом від 22.04.2011р. №6785-0-26-11-8.2 повідомив, що листи міністерств, інших центральних органів влади — це службова кореспонденція, вони не є нормативно-правовими актами, можуть носити лише роз'яснювальний характер і не повинні містити нових правових норм, які зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер. У разі встановлення листами нових правових норм вони підлягають відкликанню з місць застосування органом, що їх видав, та скасуванню.

 

Микола Підлужний

 

Джерело - Контракти-аудит