Пожалуйста, подождите...
18.02.2020 Новини > Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Зміни до Закону про ЄСВ

13.02.2020 р. набирає чинності Закон України «про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 14.01.2020 р. № 440-IX. Основна його мета - забезпечити функціонування ДПС та Держмитслужби у форматі єдиних юридичних осіб. Проте він вносить зміни у Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

 

Серед новацій виділимо такі:

 

1. Податкові органи повідомлятимуть не лише Пенсійний фонд, а й фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування, про взяття на облік платників ЄСВ із зазначенням податкового органу, в якому взято на облік платника.

 

2. Від ДПС до Мінфіну переходять повноваження щодо встановлення форм, строків і порядку прийняття та обробки звітності, зокрема в електронній формі, від платників щодо нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

 

3. До реєстру страхувальників внесуть інформацію про реєстраційний номер платника ЄСВ.

 

4. Не підлягаютимуть оскарженню зобов'язання зі сплати ЄСВ, самостійно визначені платником.

 

5. Уточнено, якщо платник ЄСВ протягом 10 календарних днів з дня отримання вимоги не сплатив зазначені у ній суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному або в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 календарних днів з дня отримання узгодженої вимоги, тоді податковий орган надсилає до підрозділу державної виконавчої служби узгоджену вимогу про сплату недоїмки в електронній формі (до початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів).

 

 

Джерело:www.tax.gov.ua