Пожалуйста, подождите...
16.06.2020 Новини > Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Нова форма звітності для заготівельників деревини

Суб'єкти господарювання, які проводять діяльність у видобувних галузях, мають подавати Звіт про платежі на користь держави. Так вимагає Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18.09.2018 р. № 2545-VIII.

Це ж стосується й підприємств, котрі здійснюють заготівлю деревини і при цьому становлять суспільний інтерес. До того ж згідно із Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, підприємства, що здійснюють заготівлю деревини і при цьому становлять суспільний інтерес, подають разом з річною фінзвітністю звіт про платежі на користь держави та оприлюднюють його на вебсторінці або вебсайті підприємства разом з річною фінзвітністю та аудиторським звітом. А тому виникла необхідність у Мінфіна розробити проєкту наказу «Про затвердження форми та Порядку складання звіту про платежі на користь держави підприємств, що здійснюють заготівлю деревини».

 

В такому звіті підприємства розкриватимуть інформацію про такі платежі:

 

1) податок на прибуток підприємств;

 

2) частину чистого прибутку, що вилучається до бюджету;

 

3) дивіденди;

 

4) рентну плату, зокрема за: спеціальне використання лісових ресурсів; спеціальне використання води; користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; користування радіочастотним ресурсом України тощо;

 

5) екологічний податок;

 

6) збори та інші платежі, зокрема податок на майно (земельний податок) тощо. Звітним періодом буде календарний рік, який починається з 01 січня кожного року і закінчується 31 грудня того самого року.

 

Звіт складатимуть в електронній формі у XML-форматі та подаватимуть органам, до сфери управління яких належать підприємства, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів.

 

Джерело: uteka.ua