Пожалуйста, подождите...
17.09.2021 Роздiл: Корисне ЧИ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ВІДЕОЗЙОМКА У ГРОМАДСЬКИХ ТА ПУБЛІЧНИХ МІСЦЯХ?

ЧИ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ВІДЕОЗЙОМКА У ГРОМАДСЬКИХ ТА ПУБЛІЧНИХ МІСЦЯХ?

 

 

На сьогоднішній день, виникає все більше дискусій з приводу законності ведення відео фіксації у громадських та публічних місцях. Відеозйомка може проводитись, наприклад,

Читати далі
17.06.2021 Роздiл: Корисне Уряд затвердив Положення про Реєстр кваліфікацій

Уряд затвердив Положення про Реєстр кваліфікацій

 

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Реєстр кваліфікацій – відповідне рішення ухвалено сьогодні, 16 червня 2021 року.

 

Мета рішення – врегулювати порядок створення і ведення Реєстру кваліфікацій для задоволення потреб юридичних і фізичних осіб, роботодавців, органі

Читати далі
15.06.2021 Роздiл: Корисне Пластикові пакети під забороною. Що змінилось

 

Пластикові пакети під забороною. Що змінилось

 

В нашому повсякденному житті ми використовуємо пл

Читати далі
28.04.2021 Роздiл: Корисне Вирок за незаконну вирубку двох дерев (справа 458/238/21)

Фабула судового акту: Проблеми нелегальної вирубки лісів залишається актуальною кожного року. Для боротьби із цим явищем, в Україні працює пілотний проєкт електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини Держагенства лісових ресурсів України. Тобто, це відкрита база даних щодо дозвільних документів з вирубки лісу.

Читати далі
03.11.2020 Роздiл: Корисне Чи можна припинити трудовий договір з підстав, передбачених контрактом, під час тимчасової непрацездатності працівника?

Велика Палата Верховного Суду вирішила питання про юрисдикцію суду у спорі щодо припинення трудового договору з керівником юридичної особи та про можливість такого припинення з підстав, передбачених контрактом, під час тимчасової непрацездатності працівника, повідомила прес-служба ВС.

 

Суть справи: позивач працював за контрактом на посаді дире

Читати далі
03.11.2020 Роздiл: Корисне Увольнение по инициативе работодателя: основания, процедуры, судебная практика и рекомендации

Важной особенностью трудового законодательства Украины является то, что работодатель не вправе уволить работника с работы в любой момент по собственному желанию. Итак, при каких условиях возможно такое увольнение? О каких нюансах процедуры нужно знать и о чем стоит помнить и работнику, и шефу? О самом главном расскажу в нескольких частях. Вашему вниманию - часть 1.

 

Прежде чем анализировать конкретные основания прекращения трудового договора по инициативе работодателя, остановимся на общих предостережениях, касающихся практически всех таких случаев.

Читати далі
22.10.2020 Роздiл: Корисне Як правильно оформити повернення працівників до роботи після карантину

Наразі  відновлюється звичний ритм роботи, тож роботодавцям трібно подбати про те, як повертати працівників до роботи. Зокрема, визначити, які працівники необхідні на своїх робочих місцях, а які можуть продовжити працювати віддалено або в умовах гнучкого робочого часу.

Щодо повернення працівників з «карантинних відпусток», то варто зазначити, що автоматичного виходу працівників з «карантинних відпусток» законом не передбачено. Крім випадків, коли працівник одразу в заяві на відпустку без збереження заробітної плати вказав дату вихо

Читати далі
22.10.2020 Роздiл: Корисне Возврат ошибочно и/или излишне уплаченных сумм денежных обязательств и пени осуществляется на основании заявления налогоплательщика.

Об этом говорится в разъяснении Главного управления ГНС в Луганской области, сообщает «Закон и Бизнес».

Отмечается, что заявление может быть подано плательщиком в электронной форме через Электронный кабинет с соблюдением требований законодательства в сфере защиты информации, электронных доверительных услуг и электронного документооборота.  

В Электронном кабинете Заявление о возврате ошибочно и/или излишне уплаченных сумм денежных обязательс

Читати далі
01.03.2019 Роздiл: Корисне Як визначати ренту за спецвикористання лісових ресурсів: пояснює ДФС

    Офіс великих платників податків нагадує, що з початку 2019 року відбулись зміни в адмініструванні рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів.

    Платники Рентної плати перераховують суми Рентної плати на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів

Читати далі
23.12.2017 Роздiл: Корисне Указ № 381/2017

    Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду». Цей Указ розроблено за результатами наради під головуванням Петра Порошенка щодо реформування та сталого розвитку лісового господарства, яка відбулася нещодавно в Івано-Франківську.

    Глава держави доручив Кабінету Міністрів України розробити низку заходів щодо забезпечення стал

Читати далі
30.09.2015 Роздiл: Корисне Що важливіше оригінал чи копія ?

Опубліковано в журналі “Головбух” № 16 (927), 27 квітня 2015 р. (стор. 12-17)

Платникам податків відомо, що всі господарські операції мають бути підтверджені документально. І всі давно вже звикли на першу вимогу перевіряльників надавати оригінали документів. А чого, власне, оригінали, а не копії? Тож з’ясуємо, чи справді оригінал документа завжди важливіший за його копію. А допоможуть нам у цьому відповідні нормативно-правові акти

 

Курка чи яйце?

Читати далі
06.02.2015 Роздiл: Корисне Оформлення трудових книжок при стажуванні студентів

У зв'язку зі змінами у ст. 24, 48  КЗоТ України  щодо оформлення трудових  книжок студентів-стажистів в окремих  кадровиків виникли запитання щодо обов'язковості оформлення трудових відносин із такими особами.

 

Відповідаю: Суттєвих змін в оформленні трудових книжок про проходження студенами  стажування у законодавстві не відбулось. Лише на рівні ст. 48 КЗпП України законодавцем визначено, що трудова книжка оформляється не пізніше 5 днів після

Читати далі
18.03.2014 Роздiл: Корисне Методрекомендації з формування собівартості продукції на підприємствах ДАЛРУ

Державне агентство лісових ресурсів України
Методичні рекомендації  з формування собівартості продукції (робіт, послуг) на підприємствах, що належать до сфери управління  Державного агентства лісових ресурсів України
(Затверджено наказом Державного агентства лісових ресурсів України від «14» травня  2013 р. № 124)
    
1. Загальна частина
1.1. Методичні рекомендації з формування соб

Читати далі
17.02.2014 Роздiл: Корисне Держлісагентство планує визначити порядок видачі рішення щодо виділення лісів у ДТК

Фахівцями Держлісгентства розроблений проект урядової постанови, який визначатиме порядок видачі рішення про виділення лісових ділянок у довгострокове тимчасове користування лісами.

Нижче наводиться текст проекту постанови:

 КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 П О С Т А Н О В А                           від ______________ 2013 р.  №         &n

Читати далі
17.02.2014 Роздiл: Корисне МінАПК розробило проекти інструкцій в сфері мисливського господарства

На сайті Держлісагентства у розділі "Регуляторна діяльність - Проекти регуляторних актів" оприлюднено проекти наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України у галузі мисливського господарства -  "Інструкцію про вибірковий діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи" та "Інструкцію про селекційний відстріл мисливських тварин". 

 

Нижче наводяться тексти виданих про

Читати далі
11.01.2014 Роздiл: Корисне Планові перевірки екоінспекції в Черкаській області

До уваги Чигиринського, Корсунь-Шевченківського, Золотоніського держлісгоспів. Відповідно до Плану заходів на І квартал 2014 року, Державною екологічною інспекцією у Черкаській області (п. 1.1.8) у поточному кварталі будуть проведені планові перевірки. Крім того, ДП "Чигиринський лісгосп" очікує перевірка додержання вимог законодавства про природно-заповідний фонд. 

Читати далі
12.12.2013 Роздiл: Корисне Нові ставки судового збору, що діють з 23 жовтня 2013 року

   З 23.10.2013 року  Закон України "Про судовий збір" діє в новій редакції, відповідно до якої змінено ставки судового збору,  а також передбачено справляння судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

 

  Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України  " Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмір
Читати далі
15.11.2013 Роздiл: Корисне Почему не стоит брать кредиты

"Мужик заходит в банк. Оператора нет. Берет от нечего делать рекламный листочек, читает: «Взяв этот листок, вы дали согласие на заключение кредитного договора под 30 процентов годовых сроком на 10 лет...»"  (Анекдот)

      Прологом истории о том, почему в Украине не стоит брать кредиты, стали взаимоотношения банков и заёмщиков в последние пять лет. Жизнь каждому человеку дарит свои испытания - кому-то Афганистан, кому-то Чернобыль, а кому-то мировой финансовый кризис. Благодаря кризису люди и

Читати далі
Сторiнки: 1 2...3