Пожалуйста, подождите...
22.10.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА ЗЕМЛИ, ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫЕ ДО 2013 ГОДА, ИНВЕНТАРИЗИРУЮТ — РЕЕСТРЫ ОБНАРОДУЮТ

Кабмин решил провести инвентаризацию документации по землеустройству, включенной в Государственный фонд документации по землеустройству, по которой формировались участки. Сведения о земле, вещные права на которую возникли до 1 января 2013 года, внесут в Государственный земельный кадастр.

Постановлением от 9 октября 2020 года № 948 определен механизм:

  • инвентаризации,
  • составления правоустанавливающих документов,
  • анализа вторых экземпляров правоустанавлива
Читати далі
24.07.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Уряд прийняв постанову про збереження полезахисних лісових смуг

Сьогодні, 22 липня, прийнято постанову, якою затверджуються Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення.

Читати далі
16.06.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Прийнято форму попередження про порушення у сфері праці

Затверджено форму попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.

 

Згідно зі ст. 265 КЗпП відповідальність у формі попередження застосовується до юросіб та фізосіб-підприємців, які використовують найману працю та є єдинниками першої – третьої груп у разі: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи протягом повного робочого часу, установленого роботодавцем; виплати зарплати (винагороди) без нарахування та спл

Читати далі
16.06.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Від 10 червня 2020 року реєстрація земельних ділянок відбуватиметься за екстериторіальним принципом

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 р. № 455 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок» відсьогодні стартував пілотний проект із запровадження здійснення державної реєстрації земельних ділянок за принципом екстериторіальності.

 

Наразі рішення про державну реєстрацію земельної ділянки прийматиметься будь-яким Державним кадастровим реєстратором територіальних о

Читати далі
16.06.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Нова форма звітності для заготівельників деревини

Суб'єкти господарювання, які проводять діяльність у видобувних галузях, мають подавати Звіт про платежі на користь держави. Так вимагає Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18.09.2018 р. № 2545-VIII.

Це ж стосується й підприємств, котрі здійснюють заготівлю деревини і при цьому становлять суспільний інтерес. До того ж згідно із Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, підприємства, що здійснюють заготівлю деревини і при цьому становлять суспільний інтерес, подають разом з річною

Читати далі
16.06.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Прожитковий мінімум планують визначати по-новому - програма дій уряду

Кабінет міністрів планує з 2021 змінити підхід до визначення і застосування прожиткового мінімуму.

 

Про це йдеться в Програмі діяльності Кабінету Міністрів України. Введення нових підходів до визначення і застосування прожиткового мінімуму, підвищення його розміру до реальної величини, починаючи з встановлення з 1 січня 2021 в розмірі не менше 40 відсотків медіанної заробітної плати в Україні за попередній рік.

На сьогодні реальний розмір прож

Читати далі
15.05.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Як погоджувати документацію із землеустрою з Держгеокадастром з 01 травня?

1 травня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 р. № 208 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 580», яка передбачає погодження усіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності.

Завдяки цьому буде знижено прояви корупційних ризиків та забезпечено прозорість дій під час погодження такої документації.

Суть реформи полягає в тому, що на відміну

Читати далі
26.03.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА

Нагадуємо, що за невиконання постанови про карантин через коронавірус загрожує кримінальна відповідальність.

Читати далі
17.03.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Верховна Рада ухвалила закон для запобігання поширенню коронавірусу Covid-19

Верховна Рада України на позачерговому засіданні у вівторок, 17 березня, ухвалила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (Covid-19). За законопроект №3219 із техніко-юридичними правками проголосували 344 народних депутат

Читати далі
18.02.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Зміни до Закону про ЄСВ

13.02.2020 р. набирає чинності Закон України «про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 14.01.2020 р. № 440-IX. Основна його мета - забезпечити функціонування ДПС та Держмитслужби у форматі єдиних юридичних осіб. Проте він вносить зміни у Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

 

Серед новацій виділимо такі:

 

1. Податкові о

Читати далі
18.02.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Уряд затвердить типову форму контракту на держслужбі

Із 01.01.2020 р. діють норми Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII, котрі регулюють проходження держслужби за контрактом.

 

На контракт прийматимуть у разі строкового призначення на посаду при необхідності забезпечити організацію та виконання завдань, що мають тимчасовий характер (на посади держслужби категорій «Б» і «В»).

Читати далі
03.02.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА 21 листопада 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для
21 листопада 2019 року набрав чинності Закон України від 29 жовтня 2019 року № 233-IX
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування».
       Документ вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності (відповідно до пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону)
Читати далі
21.01.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Агробізнес у безпеці: набув чинності антирейдерський Закон

16 січня 2020 року, набув чинності Закон № 340 - IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно протидії рейдерству».

 

Окрім окремих положень відносно вимог про нотаріальне посвідчення договору про встановлення земельного сервітуту, плати за користування земельною ділянкою і поновлення договору оренди землі, які набувають чинності 15 липня 2020 року). Законом запроваджуються запобіжники від рейдерських захоплень земель, які використовуються сі

Читати далі
21.01.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Хто та як тепер може представляти інтереси підприємства в суді

29.12.19 р. набув чинності Закон від 18.12.19 р. № 390-IX (далі – Закон № 390).

 

Цим Законом унесено зміни до трьох кодексів – Господарського процесуального кодексу (далі – ГПК), Цивільного процесуального кодексу (далі – ЦПК) і Кодексу адміністративного судочинства (далі – КАС). 

 

Суть змін п

Читати далі
21.01.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Порядок використання електронних грошей адаптують до європейських норм

З метою гармонізації національного законодавства із законодавством Європейського Союзу, Національний банк України пропонує оновити порядок здійснення операцій з електронними грошима.

Зокрема, регулятор пропонує запровадити ідентифікацію, верифікацію користувачів електронних грошей та вимоги щодо супроводження операції з використанням електронних грошей інформацією про платника та отримувача з метою здійснення емітентом заходів щодо запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванн

Читати далі
21.01.2020 Роздiл: НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА Суб’єкти первинного фінмоніторингу повідомлятимуть про фіноперації більше 400 тис. грн.

Прийнято Закон, яким національне законодавство у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення, погоджено з європейським законодавством.

 

Зокрема:

  • передбачено застосування ризик-орієнтованого підходу СПФМ під час належної перевірки клієнтів та відповідно перехід до кейсового звітування про підозрілі операції (діяльність) своїх клієнтів;
  • збільшено порогову суму та зменшено кількість ознак для обов’язкового звіту
Читати далі
Сторiнки: 1 2...3