Пожалуйста, подождите...
08.04.2019 Роздiл: Цивільно-правові договори Чи можна відмовити інспектору праці у наданні договорів ЦПХ? (Договір цивільно-правового характеру)

Допоки триває «боротьба» ганьба органів Держпраці з неоформленими трудовими відносинами, а штрафи за кожного працівника, допущеного до виконання роботи без укладення трудового договору, залишаються захмарними, актуальним є питання законності застосування договорів цивільно-правового характеру, так званих у колах інспекторів та бухгалтерів - «договорів ЦПХ» або «ЦПД».

Читати далі
01.03.2019 Роздiл: Цивільно-правові договори ЯК ПРАВИЛЬНО «ПРИХОВАТИ» ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

    Задля оптимізації діяльності дедалі частіше малий і середній бізнес не наймає працівників за трудовими договорами, а працює з ними за цивільно-правовими договорами.

     А втім, тут варто застерегти: якщо вже й було вирішено оформити найман

Читати далі
30.01.2014 Роздiл: Цивільно-правові договори Трудовой договор или гражданский? Суд расставил точки над

При оформлении отношений между работодателем и физлицом, которое принимается для исполнения определенного вида работ, вопрос заключения трудового или договора ЦПХ всегда решался непосредственно работодателем. Ну во всяком случае так полагали все работодатели...

 

Однако, как показывает судебная практика, бывают исключения...

 

Суть спора. Городское отделение ФСС по потере тру

Читати далі
17.12.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Практичні аспекти застосування відмінностей між трудовим та цивільно-правовим договором

При перевірках виплат фізичним особам одним із інструментів поповнення бюджету є визнання податківцями цивільно-правових договорів, укладених Підприємством з такими фізичними особами, як трудових, із подальшим донарахуванням підприємству зобов’язань з ПДФО.

 

Як показує практика, в більшості випадків податківці все ж таки перемагають в даному протистоянні і Підприємства вимушені доводити правомірність своєї позиції вже в Суді.

&nb

Читати далі
19.11.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Полномочия работников налоговой инспекции в самостоятельной классификации вида договора

С физлицом был составлен договор подряда на выполнение офисных электротехнических работ сроком на один год. Налоговики квалифицировали такой договор как трудовой и составили протокол об админштрафе по ст. 163 КоАП исходя из того, что для заработной платы по трудовому договору база налогообложения другая. Имеет ли право налоговая инспекция самостоятельно определять договор подряда как трудовой и таким образом применять упомянутый штраф? Если да, то в каких случаях?

 

Читати далі
19.11.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Оплата на зарплатну картку по цивільно-правовому договору

Зі штатним працівником підприємства укладено цивільно-правовий договір про виконання певних робіт, не пов'язаних з його посадовими обов'язками. Чи не буде додатковим приводом до прискіпувань з боку контролюючих органів, якщо оплату за цим договором перераховувати на зарплатну картку?

 

Насамперед визначимось з терміном «зарплатна картка». Зарплатна картка – це платіжна картка, яка відповідно до п. 1.27 Закон

Читати далі
09.10.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Гражданско-правовой договор в отчетности по ЕСВ - заполнить реквизит 15

Консультируют специалисты Пенсионного фонда Украины


В Описании формата отчета относительно сумм начисленного единого взноса определены новые подходы к заполнению таблицы 6 Отчета по ЕСВ2. Как заполнять реквизит 15 по договорам гражданско-правового характера на выполнение работ (далее — ГПД)?


1 Описание формата отчета относительно сумм начисленного единого взноса на общ

Читати далі
08.09.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Цивільно-правовий договір. Оподаткування ПДФО та ЄСВ

У цій темі не будемо розглядати всілякі юридичні тонкощі укладання цивільно-правових договорів. Тут обговорюємо лише оподаткування та бухгалтерський облік цивільно-правових договорів, за якими надаються послуги чи виконуються роботи.

 

Які податки та внески треба сплатити з винагороди за цивільно-правовим договором?

 

Читати далі
27.08.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Строковий трудовий договір чи договір підряду — що обрати, коли працівник вам потрібен тимчасово

Досить часто, приймаючи працівників на роботу, підприємство не має потреби оформляти правовідносини за трудовим договором, укладеним на невизначений термін.


Якщо потреба в послугах, які може надати особа підприємству, не є постійною, між робітником та адміністрацією може бути укладено або строковий трудовий договір, або цивільно-правовий договір підряду. Ці дві угоди є дещо схожими, але стосуються різни

Читати далі
24.07.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Цивільно-правовий договір чи трудовий договір, що обрати?

Відповідно до ст. 43 КУ кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

 

Законодавством України передбачені різні шляхи реалізації цього права. Виходячи з положень КЗпП та ЦК, реалізувати своє право на працю можна шляхом укладення трудового договору, контракту або цивільно-правового договору: договору підряду, договору доручення, авторського договору та інших цивільно-правових угод. Усі ці

Читати далі
24.07.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Про визнання цивільно-правових договорів трудовими

Фізичні особи можуть залучатися до роботи не лише на підставі трудов

Читати далі
24.07.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Цивільно-правові угоди і трудовий договір: у чому відмінність?

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

 

Право на працю в Україні реалізують переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем. Водночас, чимало цивільно-правових договорів теж засновані на трудовій діяльності. Тому трудовий договір слід відрізняти від цивільно-правових договорів:

Читати далі
24.07.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Может ли штатный сотрудник параллельно выполнять работы по договору гражданско-правового характера ?

Имеет ли предприятие право заключать такой договор со штатным работником? Какие ставки налогов (ЕСВ, НДФЛ) применять при расчете основной заработной платы и по договору гражданско-правового характера?».

 

Одновременное заключение двух договоров

Заключение одновременно двух договоров (трудового и гражданско-правового) для параллельного (в одно и то же рабочее время) выпол

Читати далі
24.07.2013 Роздiл: Цивільно-правові договори Гражданско-правовой договор - порядок оформления

Министерство труда и социальной политики в разъяснительном письме №151/06/186-11 от 16.05.2011 трактует гражданско-правовой договор как любой вид договора, который заключается в соответствии с требованиями не трудового, а гражданского законодательства. Законодательство о труде на такие отношения не распространяется.

 

По такому договору оплачивается не процесс труда, а его результат, который определяется п

Читати далі
Сторiнки: 1