Пожалуйста, подождите...
25.01.2019 Роздiл: ІНШІ Кого (не) карали за конфлікт інтересів у 2017 році
     Суди Запорізької області впродовж 2017 року оштрафували 34 особи за порушення законодавства про конфлікт інтересів. Про це вдалося дізнатися під час моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень.
 
    Так, 44 особи отримали штрафи, однак десять з них успішно оскаржили рішення. Ще 35 проваджень закрили через відсутність правопорушення або закінчення строків притягнення до відповідальності і п’ять визнали винними, але прова
Читати далі
25.01.2019 Роздiл: ІНШІ Особливості подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані
       Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.
Читати далі
20.12.2018 Роздiл: ІНШІ Рейди Держпраці: кому чекати і як захиститися

      Кабінет Міністрів України анонсував комплексні перевірки. Їх мета - виявити неоформлених працівників і ліквідувати порушення з питань праці. В даній статті розглянемо як це відбувається.

Читати далі
24.03.2015 Роздiл: ІНШІ Як підприємству отримувати компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників: документи та процедура

Уряд постановою від 04.03.2015 р. № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

 

Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа структурному підрозділу з питань соціального захисту н

Читати далі
02.03.2015 Роздiл: ІНШІ Штрафні санкції за неподання звітності з ЄСВ у 2015 році

    З урахуванням змін, внесених Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» до Податкового кодексу та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ застосовується штраф у розмірі 10 неопод

Читати далі
29.01.2015 Роздiл: ІНШІ Що вам потрібно знати про люстрацію в Україні

Закон «Про очищення влади» набув чинності 16 жовтня 2014 року, його норми забезпечують очищення державних, правоохоронних, судових органів від посадовців, які працювали за часів Януковича, здобули свої статки нечесним шляхом, мають комуністичне, комсомольське минуле або працювали в структурах КГБ. Крім того, Закон допомагає фільтрувати нові призначення на посади.

 

Читати далі
29.01.2015 Роздiл: ІНШІ Чи підлягає люстраційній перевірці директор держлісгоспу

У зв'язку із оголошеним початком проведення люстраційної перевірки на підприємствах, що належать до сфери управління ДАЛРУ, виникло закономірне запитання про те, чи підллягають такій перевірці директори державних лісогосподарських підприємств.

 

Відповідь на це питання зазначене у пункті 9 частини 1 статті 2 Закону України "Про очищення влади" ("Посади,щодо яких здійснюють заходи з очищення влади (люстрації)), де зокрема, до таких посад віднесені в тому чис

Читати далі
27.03.2014 Роздiл: ІНШІ Материалы уголовного дела — не основание для налоговой проверки
ВАСУ заметил, что согласно требованиям НКУ материалы уголовного дела не могут служить основанием для заключений в ходе проведения проверок без их оценки уполномоченными органами.
 

В последнее время доминируют дела, где налоговики предоставляют в качестве доказательств материалы уголовного дела. Причем, по их мнению, такие материалы:

 

1) должны подтверждать призна

Читати далі
02.03.2014 Роздiл: ІНШІ В антикоррупционных декларациях за 2013 год отражают разовые расходы, если их сумма 150 тыс. грн и более

Минюст разъяснил для государственных служащих и других лиц, которые должны подавать антикоррупционную декларацию, новые правила декларирования расходов, которые должны применяться к декларациям за отчетные периоды, начиная с 2014 года.

 

С 01.01.2014 г. заработала норма, по которой сумма расходов субъекта декларирования на приобретение в собственность/аренду или на ином праве пользования недви

Читати далі
17.02.2014 Роздiл: ІНШІ Какие должностные лица должны проходить проверку по вопросам охраны труда

Госгорпромнадзор напоминает, что проверка знаний по вопросам охраны труда проводится комиссией, созданной приказом Госгорпромнадзора. Такой проверке подлежат (п. 5.2 Типового положения о порядке проведения обучения и проверки знаний по вопросам охраны труда, утвержденного приказом Госнадзорохрантруда от 26.01.2005 г. № 15 (далееТиповое положение)):

Читати далі
11.02.2014 Роздiл: ІНШІ Ставки збору за спецвикористання лісових ресурсів із 2014 року збільшилися вдвічі

Міндоходів у своєму листі нагадало, що з 1 січня 2014 року ставки збору за спеціальне використання лісових ресурсів збільшилися вдвічі. Однак порядок обчислення та сплати збору залишився незмінним.

Граничними термінами подання розрахунку збору за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2012 р. № 1404, і сплати податкових зобов'язань є:

  • за 2013 рік — 10 лютого та 19 л
Читати далі
21.01.2014 Роздiл: ІНШІ Подайте вчасно Відомість розподілу чисельності працівників за 2013 рік

Усі страхувальники до 24 січня мають подати до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за місцезнаходженням (місцем проживання) Відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності за 2013 рік.

 

Відомість розподілу подається за формою, наведеною в додатку 5 до Порядку, затв

Читати далі
16.01.2014 Роздiл: ІНШІ Повідомлення комітету Верховної Ради щодо подання антикорупційної декларації

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією ухвалив рішення надати роз‘яснення щодо порядку подання особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру

Під час засідання зазначалося, що порядок подання таких декларацій визначено в абзаці другому частини першої статті 12 Закону "Про засади запобігання і протидії

Читати далі
11.01.2014 Роздiл: ІНШІ Які дисциплінарні стягнення може встановити підприємство

(коментар до листа Мінсоцполітики від 12.07.2013 р. № 3187/0/10-13/13)

Суть питання: чи може підприємство передбачити такі дисциплінарні заходи, як сувора догана чи переведення на нижчу посаду?

Таке запитання виникає у всіх підприємств та організацій, які використовують працю найманих осіб, незалежно від організаційно-п

Читати далі
26.12.2013 Роздiл: ІНШІ Різниця між зверненням громадянина та запитом на публічну інформацію

На сьогоднішній день в України діє Закон України «Про звернення громадян», який регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права звернення до органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності,  для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

 

Тобто цим Законом встановлюється певний порядок звернень, зокрема, до

Читати далі
26.12.2013 Роздiл: ІНШІ Чи може комунальне підприємство здійснювати планові або позапланові перевірки суб’єктів господарювання

На сьогоднішній день закон, який визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) є            Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Читати далі
23.12.2013 Роздiл: ІНШІ Чи заборонять держпідприємствам, які використовують бюджетні кошти, з 01 січня 2014 року придбавати автомобілі, меблі та ремонтувати кабінети

Як відомо, органам держвлади та іншим держорганам, підприємствам, установам та організаціям, утвореним у встановленому порядку органами держвлади, які використовують кошти держбюджету, заборонено, зокрема, придбавати:

 

  • автотранспорт (крім транспортних засобів спеціалізованого призначення);
  • меблі (крім випадків придбання меблів для новоутворених і збільшення чисельності працівників усіх бюджетних установ, а також придбання
Читати далі
13.12.2013 Роздiл: ІНШІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ "Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування"

Методичні рекомендації підготовлені Міністерством юстиції із залученням Головних управлінь юстиції у Донецькій та Миколаївській областях спільно з Інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України.

Методичні рекомендації розраховані для використання у роботі особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, працівниками громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги.

Читати далі
05.12.2013 Роздiл: ІНШІ МЕДОСМОТР ВОДИТЕЛЕЙ И ТЕХОСМОТР ТРАНСПОРТНОГО СРЕДСТВА: ГДЕ СТАВИТЬ ОТМЕТКИ?

В каких документах, учитывая отказ предприятия от путевых листов, должны проставляться отметки о проведении медосмотра и техосмотра? Существуют ли утвержденные формы таких документов и где они должны храниться: у водителя, на предприятии, у врача или механика?

 

Об отметке о медосмотре. Согласно ст.45 Закона № 3353

Читати далі
Сторiнки: 1 2...3