Пожалуйста, подождите...
16.05.2013 Авторські видання та публікації > Роздiл: ПУБЛІКАЦІЇ Аналіз правової регламентації довгострокового тимчасового користування лісами

 Дослідження під такою назвою у грудні 2010 року презентувала Програма ENPI-FLEG. Необхідність такого аналізу викликана тим, що нова редакція Лісового кодексу України  (2006 р.) запровадила  правовідносини з «довгострокового тимчасового користування лісами» (ДТКЛ). На практиці застосування інституту ДТКЛ призвело до численних скарг на неправомірні  дії тимчасових  лісокористувачів  з боку  громадян, місцевих громад, підприємств різних форм власності. Також це викликало багато конфліктів між органами влади, громадою та лісокористувачами.  

    У зв’язку з підвищеним інтересом до виявлених  проблем  у цьому дослідженні вперше здійснено спробу тлумачення  правовідносин рекреаційного лісокористування. Автор провів ґрунтовний аналіз як законодавства щодо ДТКЛ, так і практики його застосування. Зокрема, детально розглянуті проблемні питання використання лісових ділянок, судова практика в цій сфері, вказано на корупційні ризики та типові лісопорушення, що допускаються тимчасовими лісокористувачами. На підставі документальних  джерел та матеріалів ЗМІ досліджено найбільш гучні конфлікти останнього часу, які були пов’язані з ДТКЛ. У роботі також надається правова характеристика рекреаційного лісокористування за законодавством Росії, Білорусі,  Молдови, країн далекого зарубіжжя.

    Особливу увагу приділено питанням вдосконалення лісового законодавства, забезпеченню прав громадян на вільний доступ до лісів. У додатках розміщені зразки заяв та скарг, за якими можливо звертатись до держаних органів за захистом порушених прав громадян  на використання лісових ресурсів, а також зразки документів, які допоможуть лісопідприємствам розірвати угоди на ДТКЛ з недобросовісними лісокористувачами.  

    Дослідження має на меті пошук шляхів удосконалення законодавства в сфері рекреаційного лісокористування і розраховане на практиків  лісового господарства, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, екологічних інспекторів та посадовців інших контролюючих органів, що стикаються з питаннями лісокористування.  Матеріали дослідження також будуть цікаві юристам, представникам неурядових природоохоронних організацій, науковцям,  журналістам.

    Дослідження проведено у рамках регіональної програми «Вдосконалення систем правозастосування і управління в лісовому секторі країн східного напрямку Європейської політики добросусідства і Росії» (далі - «Програма») направлена на створення більш довершених механізмів управління в лісовому секторі, що відноситься до основних пріоритетних завдань, сформульованих в Санкт-Петербурзькій декларації і Індикативному плані дій Міністерського процесу ФЛЕГ в Європі та Північній Азії (ENA FLEG).

    Програма надає підтримку урядам країн-учасниць програми, громадянському суспільству та приватному сектору в розробленні раціональних та сталих методів ведення лісового господарства, включаючи запобігання незаконній діяльності в лісовому секторі. Країни-учасниці програми – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Програма фінансується Європейським Союзом. Виконавці Програми: Світовий банк, Міжнародний союз охорони природи, Всесвітній фонд дикої природи.

 

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ТЕКСТОМ МОЖНА ТУТ -

Правовий аналіз довгостр. тимч користування лісами

 

грудень 2010 року