Пожалуйста, подождите...
10.07.2013 Роздiл: Новини Депутати рекомендують оцінювати діяльність, що впливає на довкілля у транскордному аспекті

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації положень Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті
 

Законопроект (реєстр. №2109а) спрямований на створення правової процедури здійснення оцінки впливу на навколишнє середовище, забезпечення виконання положень Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція).



Зокрема, законопроектом передбачено: процедуру подання та розгляду заяви про наміри здійснювати діяльність, яка може спричиняти чи спричиняє негативний вплив на життя і здоров’я людини чи стан довкілля; визначення видів діяльності, щодо яких буде проводитися процедура оцінки впливів на навколишнє середовище; вимоги щодо обговорення завдання на проведення оцінки впливів на навколишнє середовище; порядок проведення громадського обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище; порядок прийняття остаточного рішення за результатами оцінки впливів на навколишнє середовище.



Законопроектом, крім загальних питань оцінки впливів на навколишнє середовище, передбачено також процедури, які спеціально спрямовані на забезпечення реалізації положень Конвенції Еспо.



Під час обговорення проекту закону члени Комітету висловили деякі зауваження .Зокрема, проектом пропонується ввести новий вид обов’язкового документу - "Заява про наміри", однак, наголошували народні депутати, чинним законодавством, у рамках процедури оцінки впливу на довкілля, вже передбачена підготовка Заяви про екологічні наслідки діяльності. Окрім того, запропонована у проекті Заява про наміри, на думку парламентаріїв, не узгоджується з приписом частини п‘ятої ст. 51 Закону "Про охорону навколишнього природного середовища", згідно із якою відповідні підприємства, організації, установи мають подавати спеціальну заяву про діяльність, яка може негативно вплинути на стан навколишнього природного середовища.

 

За матеріалами - ВРУ