Пожалуйста, подождите...
04.08.2019 Роздiл: ІНШІ ЛІЦЕНЗУВАННЯ МЕДПУНКТІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ І МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ ВОДІЇВ В УКРАЇНІ

Нова редакція ліцензійних умов господарської діяльності з медичної практики, яка вступила в силу 22.04.2016 року містить цілий ряд позитивних змін для ліцензіатів в порівнянні зі старим регулювання. Серед іншого зміни торкнулись і процедури відкриття медпунктів на підприємствах та організаціях, а також проведення передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв.

Читати далі
03.06.2019 Роздiл: ІНШІ Закон про кримінальні проступки підписаний президентом що зміниться з 2020 року
     Президент Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень (більш відомий як Закон про кримінальні проступки).
 
      19 квітня документ повернуто до Верховної Ради з підписом Президента.
 
   
Читати далі
09.04.2019 Роздiл: ІНШІ ЯК УНИКНУТИ ПОМИЛОК ПРИ УКЛАДЕННІ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО ДОГОВОРУ: 7 ПОРАД ТА СУДОВА ПРАКТИКА

Більшість власників малого та середнього бізнесу для оптимізації своєї діяльності не наймають працівників за трудовими договорами, надаючи перевагу цивільно-правовими договорам. Практика показує, що приватні підприємці при підписанні цивільно-правових договорів припускаються чимало помилок. Проаналізувавши найпоширеніші з них, можна сформулювати кілька порад, які допоможуть уникнути цих помилок у майбутньому.

Читати далі
09.04.2019 Роздiл: ІНШІ ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРИ ПРИЙОМІ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ З ІНВАЛІДНІСТЮ. НОТАТКА ДЛЯ РОБОТОДАВЦЯ

Відомо, що за недотримання квоти робочих місць для осіб з інвалідністю роботодавець сплачує до Фонду соціального захисту інвалідів (ФСЗІ) чималі штрафні санкції. Однак як приймати таких працівників і що з ними робити далі — знає не кожний.

Читати далі
08.04.2019 Роздiл: ІНШІ ПРОЦЕДУРА ТА ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ АТЕСТАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЗА УМОВАМИ ПРАЦІ

Згідно із ч. 4 ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці. Більш детальні вимоги щодо охорони праці містять положення Кодексу законів про працю, Закону України «Про охорону праці», а також підзаконних нормативно-правових актів.

Читати далі
08.04.2019 Роздiл: ІНШІ ОХОРОНЯТИ ПРИРОДУ «ПО-НОВОМУ»: РЕФОРМИ ТА ЗМІНИ, ЩО ОЧІКУЮТЬ ЦЮ СФЕРУ

Наразі відбувається реформування різних сфер суспільного життя: освіта, медицина, житлово-комунальне господарство. Не залишається осторонь і галузь охорони природи, в якій уже протягом майже двох років триває глобальне оновлення як організаційної структури, так і зміни в питанні притягнення до відповідальності винних осіб.

Читати далі
05.02.2019 Роздiл: ІНШІ Чому закон про посилення покарання за незаконні рубки призвів до закриття кримінальних проваджень

 

 

     1 січня вступив у дію закон, який мав би посилити покарання за незаконну рубку дерев. Але на ділі він дозволяє уникнути покарання. Оскільки, згідно із запровадженими змінами, кримінальна відповідальність настає, якщо розмір завданих збитків становить майже два мільйони гривень. 6 вересня депутати Верховної Ради ухвалили Закон «Про внесення змін до деяких за

Читати далі
05.02.2019 Роздiл: ІНШІ Результати запровадженого в Україні тимчасового мораторію на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді

       Неефективне використання лісового фонду України, відсутність державної політики в цій сфері, брак належного обліку лісових ресурсів, непрозоре проведення аукціонів із продажу деревини та здійснення неконтрольованих вирубок завдають суттєвої шкоди лісовому господарству України.

У квітні

Читати далі
25.01.2019 Роздiл: ІНШІ Запобігання та боротьба з корупцією на державних підприємствах

     

      Належне управління державними підприємствами в Україні є першою умовою, необхідною для усунення широко розповсюдженої корупції та закриття прогалин, які дозволяють це зробити.

 

Читати далі
25.01.2019 Роздiл: ІНШІ ЗЕМЛЯ ПО БАРТЕРУ І БЕЗХАЗЯЙНІ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ – АНАЛІЗ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН

     01 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (далі — Закон 2498-VIII).

Читати далі
18.12.2018 Роздiл: ІНШІ Олег Добровольский: основные ошибки налогоплательщиков при переписке с контролирующими органами
      Анализируя наш практический опыт в направлении сопровождения налоговых проверок или проверочного общения с контролирующими органами по контролируемым операциям, мы наблюдаем достаточно активную переписку между ГФС и налогоплательщиками по поводу разных нюансов – то отчетов о контролируемых операциях, то факта декларирования и объемов декларирования контролируемых операций, то фактических показателей рентабельности, отраженных в отчетности.
 
Читати далі
18.12.2018 Роздiл: ІНШІ Землі колективної власності. Що потрібно знати

     20 серпня 2018 року Президент України підписав закон, який в першу чергу покликаний вирішити питання колективної власності на землю. Документ отримав складну назву – Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні») (далі – Закон). Закон набирає чинності з 01 січня 2019 року, повідомляє golaw

Читати далі
06.02.2014 Роздiл: ІНШІ Працевлаштування інвалідів. Відповідальність та захист підприємств
ВолодимирТимошин

Працевлаштування інвалідів передбачено Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"

Читати далі
28.01.2014 Роздiл: ІНШІ Адміністративна відповідальність посадових осіб та підприємців

(Лісівникам стаття буде цікавою у світлі тлумачення вимог  Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" щодо визначення поняття "посадова особа". примітка - О.В.)

Опубліковано в газеті “Бухгалтерія” № 1-2 (1092-1093), 13 січня 2014 року, стор.74-78

 

Відповідно до ст.92 Конституції України виключно законами України визначаються «засади цивільно-правової відповідальності; д

Читати далі
03.12.2013 Роздiл: ІНШІ ТТН: кому та для чого вона потрібна?

Бухгалтери українських підприємств за останні роки вже звикли до того, що стосовно товарно-транспортної накладної (ТТН) періодично виникають «хвилі» підвищеної уваги з боку різних державних органів. От і нещодавно, майже в унісон, Мінінфраструктури і Міндоходів здійснили спробу надати ТТН «статусу» настільки важливого документа, що без нього, на їх думку, суб’єктам підприємництва взагалі неможливо існувати.


Пропонована стаття підготовлена по гарячих слідах двох листів: Мінінфрастру

Читати далі
27.11.2013 Роздiл: ІНШІ Безнадежная дебиторская задолженность: бухгалтерский и налоговый учет

Хотя бы раз, но каждый бухгалтер сталкивается со списанием безнадежной дебиторской задолженности. А нормы НКУ достаточно лаконичны по этому поводу. Да и бухгалтерские правила списания на практике вызывают вопросы.

Расскажем об учете списания безнадежной дебиторской задолженности за отгруженные товары (работы, услуги), которые так и не оплачены покупателем. От вида задолженности (товарная или денежная) будет зависеть учет списания. Акцентируем внимание на основных моментах, о которых стоит помнить, списывая безнадежную дебиторку. Сегодня рассм

Читати далі
15.11.2013 Роздiл: ІНШІ Ежесменные медосмотры водителей: кто и как должен проводить

(комментарий к письму МОЗ Украины от 30.08.2013 г. № 3.15/368)

Суть вопроса. С 12 марта 2013 года действует Положение о медицинском осмотре кандидатов в водители и водителей транспортных средств, утвержденное приказом МОЗ Украины, МВД Украины от 31.01.2013 г. № 65/80 (далее — Положение о медосмотре водителей). Оно четко определило, кто именно может проводить медосмотры водителей и как задокументировать их результаты. Однако у работодателей возникают вопросы: как организовать проведение медосмотров водителей, надо ли и где проставлять шт

Читати далі
04.11.2013 Роздiл: ІНШІ Финансовый контроль: миф или реальность

Відсутність відповідальності за подання в деклараціях неповних чи неправдивих відомостей практично нівелює користь від заповнення таких документів. Тому тільки запровадження санкцій за вказані дії може перетворити ці папери на механізм реальної боротьби з корупцією. Поки що ж через помилки можуть постраждати лише посадові особи органів місцевого самоврядування та дипломати.Правила нагляду

У Верховній Раді зареєстровано проект «Про внесення змін до деяких законод

Читати далі
18.10.2013 Роздiл: ІНШІ Вдосконалення лісового законодавства України

Петер Гіршбергер (2011 - 2012 роки)

Зміст

1      Загальні відомості про ліси в Україні 3

2      Законодавство та управління. 4

2.1    Лісове законодавство та управління 4

2.2    Лісове законодавство та управління у сфері деревообробки та торгівлі продукцією із деревини 6

3      Ведення лісового господарства. 6

3.1    Лісовпорядча діяльність. 6

3.2    Р

Читати далі
Сторiнки: 1 2...3